Domki letniskowe Kaszuby

Kaszuby to wyjątkowe miejsce i chętnie odwiedzane przez turystów miasto. Położone jest w północnej Polsce, będąca częścią Pomorza. Zasięg tego regionu wyznaczają miejscowości, w których zamieszkują Kaszubi — zachodniosłowiańska. Jest to grupa etniczna odznaczająca się specyficzną mową kaszubską, niezrozumiałą dla przeciętnego Polaka. A także wyraźnym poczuciem odrębności.

Kaszuby to jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów w naszym kraju. Duża część regionu to malownicze tereny z pięknymi jeziorami. Jednak najbardziej atrakcyjna część Kaszub położona jest nad morzem. Ze względu na urzekające, niezwykle malownicze krajobrazy zakątek ten określa się często mianem Szwajcarii Kaszubskiej.Nazwa Szwajcaria nawiązuje do krajobrazu – liczne wzniesienia i pagórki pokryte lasami. A w dolinach położone jeziora i rzeki.

Wyjazd nad polskie morze to dobry pomysł na spędzenie urlopu. Bez względu na to, czy trzeba przejechać całą Polskę lub też kilkadziesiąt kilometrów warto odwiedzić to miejsce.

Domki Kaszuby

Obecnie na Kaszubach jest bardzo duży wybór domków. Gdzie można przyjechać, wynająć domek i spędzić miło czas.

Szczególny urok tego regionu widoczny jest na panoramach: odbijające się w błękitnych taflach wody jezior. A także błękitne niebo z białymi obłokami oraz zieleń otaczających je lasów i łąk. Równie pięknie rejony te malują się jesienią z całą feerią barw lub zimą, spokojem i dostojnością. Z tego powodu na tych terenach stoją domki letniskowe, domki wczasowe. Jak i również pensjonaty, a nawet domki całoroczne. Na Kaszubach również dobrze rozwinięta jest agroturystyka.

Wyszukiwarka domków letniskowych KaszubyBooking.com

Domki nad jeziorem Kaszuby

Dla wielu osób mieszkających w dużych miastach cisza i spokój w czasie urlopu to prawdziwy luksus. Jak i również  wartość nie do przecenienia. Jeśli tak jest i w Twoim przypadku to wybierzesz domek na Kaszubach. Jest to świetny wybór, ponieważ będziesz się cieszyć przyjemnym wypoczynkiem nad brzegiem jeziora.

Domek nad jeziorem to miejsce gdzie można pływać od rana do wieczora. Podobnie jest nad morzem, tyle że tam możemy dodatkowo wylegiwać się na plaży. To tylko jedno z wielu atrakcji, które przemawiają za tym, by wybrać się na Kaszuby. Region bogaty jest w atrakcje turystyczne, najbardziej znane to Wieżyca z punktem widokowym. Dom Do Góry Nogami w Szymbarku, miasto Kartuzy z jego zabytkami czy Chmielno. Szwajcaria Kaszubska leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie dostępne są liczne szlaki rowerowe. A także i piesze oraz wodny „Kółko Raduńskie”.

Region ma bogate zaplecze turystyczne: wypożyczalnie sprzętów wodnych nad jeziorami. Liczne restauracje i bary, stadniny koni, noclegi, liczne imprezy sezonowe. Jeziora kaszubskie są popularne wśród wędkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *