Jar Raduni

Jar Raduni jest to cudowny przełom rzeki Raduni, w którym możemy podziwiać strome zbocza. Wysokość ich dochodzi nawet do 50 metrów. Miłośnicy prawdziwej, dzikiej przyrody będą zachwyceni. Mogą bowiem korzystać z malowniczych ścieżek górskich, które prowadzą wzdłuż rzeki. Jest to idealne miejsce na wyprawę, która poprowadzi Nas do dzikiej przyrody. Polecamy zabrać ze sobą aparat fotograficzny, ponieważ warto robić zdjęcia tym przepięknym krajobrazom. Informujemy, że szlaki piesze przy rzece są dla osób lubiących wyzwania. NA trasie na pewno spotkamy:

  • bagniste tereny,
  • powalone drzewa,
  • liczne podejścia,Jar RAduni powalone drzewa
  • bardzo zróżnicowany teren.

Wszelkie trudy zostaną jednak wynagrodzone przez podziwianie piękna przyrody, z jakim będziemy mieli do czynienia w Jarze Raduni.

Jar rzeki Raduni

Dojazd do tej przepięknej krainy to droga od Gdańska. Samochód lub autobus możemy zostawić w Babim Dole. Następnie 10 minut spacerkiem i już znajdziemy się w lesie. Schodząc w dół dotrzemy do naszego wymarzonego miejsca, czyli nieoznakowanej ścieżki, która prowadzi wzdłuż rzeki. Po paru kilometrach ukarze się Nam most kolejowy w Rutkach. Jest on zawieszony nad rozlewiskiem i pomimo, iż nie jest najpiękniejszy to świetnie komponuje się z całym otoczeniem. Przechodząc przez most trzeba zachować szczególną ostrożność. W niektórych miejscach brakuje desek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *