en de ru
Festiwal Przyjemności Muzycznych - relacja.
data: 2019-08-12

Za nami Festiwal Przyjemności Muzycznych, po raz jedenasty publiczność miała okazję posłuchać znakomitych wykonawców w malowniczych Ostrzycach. 

W piątek 9 sierpnia festiwal rozpoczął koncert Krystyny Łobaszewskiej, wspaniała artystka śpiewała dla licznie zgromadzonej nad jeziorem Ostrzyckim publiczności utwory Czesława Niemena oraz własne kompozycje. Następnie na scenie pojawiła się  przedstawicielka młodego pokolenia polskich wokalistek – Julia Pietrucha, która przybyłych słuchaczy uraczyła muzycznymi delicjami trafiając w ich gusta.

W sobotę 10 sierpnia festiwal rozpoczął koncert grupy Plateau w programie „Śladami Grechuty”, nowe aranżacje znanych utworów zostały świetnie przyjęte przez festiwalową publiczność. Na zakończenie na scenie pojawił się zespół Cree i Sebastian Riedel, który swój koncert poświęcił zmarłemu przed 25 laty Ryszardowi Riedlowi.

Koncert zespołu był znakomitym zwieńczeniem dwóch dni wypełnionych świetną muzyką, dobrymi tekstami i nastrojowym klimatem.

Organizatorem Festiwalu był Zarząd Powiatu Kartuskiego, a realizatorem Wydział Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somoninie.

 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.