en de ru
Uroczystości Święta Niepodległości
data: 2015-11-23

Tegoroczne uroczystości  Święta Niepodległości rozpoczęły się 10 listopada na kartuskim Rynku, ułożeniem herbu z 25  tysięcy kwiatów. Od rana trwała gra miejska pt. „Śladami zasłużonych dla Kaszub”. Wieczorem na Rynku rozpoczął się spektakl „Światło – Dźwięk” oraz widowisko historyczne „Przemarsz Wielkich Polaków”, przygotowany przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych.

W środę uroczystości rozpoczęły się wymarszem pocztów sztandarowych sprzed siedziby Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach do kolegiaty p.w. WNMP.  Po Mszy św. nastąpiło składanie wieńców pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polski.

Po uroczystościach oficjalnych rozpoczął się „Happening nr 7 – Ułóżmy razem Polskę”, oraz koncert patriotyczny w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich.

Dla osób biorących udział w uroczystościach przygotowano kocioł strażackiej grochówki. 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.