en de ru
VII Festiwal Przyjemności Muzycznych
data: 2015-08-12

Powiat Kartuski już po raz siódmy zorganizował koncerty dla zwolenników niekomercyjnego brzmienia. Festiwal Przyjemności Muzycznych, tradycyjnie już w malowniczych okolicznościach Jeziora Ostrzyckiego zgromadzoną publiczność uraczył muzycznymi delicjami i trafił w gusta przybyłych słuchaczy.

Tegoroczny festiwal zainaugurował występ Natalii Lubrano. Polska wokalistka jazzowo–bluesowa, serca publiczności podbiła utworami swojego autorstwa oraz znanymi piosenkami we własnej interpretacji.

Następnie sceną zawładnęła jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek – Antonina Krzysztoń, której ballady porwały słuchaczy.

Trzecim wykonawcą pierwszego dnia była prowadząca festiwal - Krystyna Stańko. Wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Na program złożyły się kompozycje Jobima, wybitnego twórcy bossa novy oraz z albumu „Snik”, który powstał z inspiracji folklorem i kulturą Kaszub. Artystkę wsparli na scenie instrumentaliści jazzowi: Dominik Bukowski, Piotr Lemańczyk, Marcin Gawdzis, Przemysław Jarosz, Mariola Rutschka.

Niekwestionowanym władcą serc publiczności został jednak Jan Konop Big Band wraz z Michałem Kuczyńskim. Młody zwycięzca „Must be the Music” z sukcesem zmierzył się z przebojami legendarnego artysty Franka Sinatry przy akompaniamencie orkiestry trójmiejskich muzyków.

Drugi dzień Festiwalu Przyjemności Muzycznych otworzyła tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Muzyczne sploty to program, na który składają się utwory Pauliny Grochowskiej ale także inne, które przeniosła na swój grunt obdarzając je oryginalną autorską interpretacją.

Następnie na scenę wkroczył zespół Ajagore. Podczas koncertu można było usłyszeć wiele przenikających się gatunków: blues, jazz, rythmn & blues, rock, folk, song writer.

Kolejnym wykonawcą goszczącym na ostrzyckiej scenie był Piotr Bukartyk z zespołem. Zaprezentował dorobek pracy artystycznej, jak uwielbiany „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Kup sobie psa”, „Kruchy jest człowiek”.

Na koniec siódmego Festiwalu Przyjemności Muzycznych wystąpiła Katarzyna Groniec. Znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i lubiana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej” było muzycznym spotkaniem z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec skonfrontowała z własną wrażliwością artystyczną.

Organizatorem Festiwalu był Zarząd Powiatu Kartuskiego, a realizatorem Wydział Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somoninie.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.