en de ru
Trasa Chmieleńska
start
start: Kartuzy
 • Zespół poklasztorny zakonu Kartuzów

  odległość od poprzedniej atrakcji: 0,5 km
  szacowany czas przebycia: 1 min
  Dawny zespół klasztorny zakonu Kartuzów, wzniesiony na przełomie XIV i XV w. Charakterystycznym elementem architektury kościoła jest XVIII-wieczny dach, przypominający kształtem trumnę.
 • Aleja Filozofów w Kartuzach

  odległość od poprzedniej atrakcji: 70 m
  szacowany czas przebycia: 1 min
  Aleja Filozofów nad jez. Klasztornym to urokliwa alejka nad samym brzegiem jez. Klasztornego w kompleksie leśnym zwanym Gajem Świętopełka.
 • Punkt widokowy - Ławka asesora

  odległość od poprzedniej atrakcji: 1,5 km
  szacowany czas przebycia: 4 min
  Ławka Asesora to punkt widokowy na wzniesieniu nad brzegiem jeziora Karczemnego w Kartuzach przy ul. Chmieleńskiej. Ze wzgórza można podziwiać panoramę Kartuz.
 • Kąpielisko w Chmielnie

  odległość od poprzedniej atrakcji: 6,0 km
  szacowany czas przebycia: 21 min
  Znajduje się nad jez. Kłodno przy ul. Grodzisko, wyposażone jest w pomost, budynek socjalny z sanitariatami i strefę dla dzieci.  Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa ratownik WOPR.
 • Muzeum ceramiki Neclów w Chmielnie

  odległość od poprzedniej atrakcji: 1,0 km
  szacowany czas przebycia: 2 min
  Tradycja garncarstwa w rodzinie Neclów sięga dziesięciu pokoleń. W 1993 roku w ceglanym budynku warsztatu, otwarto w muzeum ceramiki. Przez dziesięciolecia wyroby rodziny Neclów zdobyły niemałe uznanie, nie tylko na Kaszubach ale i w całym kraju.
start
stop: Chmielno
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.