en de ru
Szlak Kaszubski
start
start: Sierakowice
 • Ołtarz Papieski w Sierakowicach

  odległość od poprzedniej atrakcji: 69 m
  szacowany czas przebycia: 1 min
  W sierakowickim parku imienia Jana Pawła II znajduje się ołtarz pochodzący ze Mszy Świętej odprawionej przez papieża Polaka w Pelplinie podczas pielgrzymki do ojczyzny w roku dnia 6 czerwca 1999.
 • Punkt widokowy Szczelina Lechicka

  odległość od poprzedniej atrakcji: 13,5 km
  szacowany czas przebycia: 21 min
  Punkt widokowy Szczelina Lechicka to jeden z najpiękniejszych widoków na jeziora kaszubskie, ale też jeden z najmniej znanych. Dojście czerwonym szlakiem Kaszubskim z Mirachowa lub Kamienicy Królewskiej.
 • Bunkier Ptasia Wola

  odległość od poprzedniej atrakcji: 21,7 km
  szacowany czas przebycia: 40 min
  Jezioro Lubygość należy do najcenniejszych przyrodniczo akwenów na Kaszubach i objęte jest ochroną jako rezerwat przyrody. Oprócz rzadkich przykładów roślin naczyniowych, osobliwością rezerwatu jest unikalna grota stworzona z mas żwirowo- zlepieńcowy
 • Diabelski Kamień w Nowej Hucie

  odległość od poprzedniej atrakcji: 2,4 km
  szacowany czas przebycia: 13 min
  Diabelski Kamień w Nowej Hucie nad jeziorem Kamiennym to jeden z największych głazów narzutowych na Pomorzu o obwodzie ponad 17 m i wysokości 3 m.
 • Sanktuarium Maryjne w Sianowie

  odległość od poprzedniej atrakcji: 10,3 km
  szacowany czas przebycia: 20 min
  Historia cudownej figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem  sięga średniowiecza. Jak głosi legenda, znaleziona została przez dzieci w zaroślach paproci.
 • Zespół poklasztorny zakonu Kartuzów

  odległość od poprzedniej atrakcji: 12,9 km
  szacowany czas przebycia: 17 min
  Dawny zespół klasztorny zakonu Kartuzów, wzniesiony na przełomie XIV i XV w. Charakterystycznym elementem architektury kościoła jest XVIII-wieczny dach, przypominający kształtem trumnę.
 • Punkt widokowy - Ławka asesora

  odległość od poprzedniej atrakcji: 1,6 km
  szacowany czas przebycia: 4 min
  Ławka Asesora to punkt widokowy na wzniesieniu nad brzegiem jeziora Karczemnego w Kartuzach przy ul. Chmieleńskiej. Ze wzgórza można podziwiać panoramę Kartuz.
 • Punkt widokowy - Góra Sobótka

  odległość od poprzedniej atrakcji: 7,4 km
  szacowany czas przebycia: 8 min
  Wzgórze Sobótka wznoszące się po północno-wschodniej stronie wsi Ręboszewo to przypuszczalnie prehistoryczne święte miejsce i doskonały punkt widokowy.
start
stop: Wdzydze Kiszewskie
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.