A
A+
A++
Logo Zwiedzaj kaszuby

WYZNACZ TRASĘ SWOJEJ WYCIECZKI

Dodaj atrakcje, które chcesz zobaczyć i sprawdź swoją trasę wycieczki

TWOJA WYCIECZKA

83-333 Chmielno, Zawory

Na górze znajduje się drewniany podest widokowy oraz ława ze stołem. Dla rowerzystów przewidziano również stojak dla rowerów.
Na miejscu znajduje się również tablica informacyjna, z której dowiadujemy się o legendarnej, przedchrześcijańskiej przeszłości tego miejsca. 

Na miejsce możemy dotrzeć pieszo lub dojechać rowerem. Z Chmielna należy kierować się drogą na grodzisko, dalej minąć plażę ? wiejskie kąpielisko, kilkaset metrów iść drogą miedzy dwoma jeziorami, a następnie za ośrodkami wczasowymi wejść pod górę do lasu. Przy okazji można kierować się czerwonymi znakami szlaku pieszego. Z centrum Chmielna spacer w jedną stronę powinien zająć około 1 godzinę.

Z Kartuz zaś najlepiej od razu, przy jeziorze Klasztornym Małym wejść na czerwony szlak pieszy, który powiedzie nas w stronę Chmielna przez las zwany Bilowskimi Buczynami. Trasa ma około 7km. Znajdując się w pobliżu samej Góry Tamowej zauważymy czerwony trójkąt z białym obramowaniem ? to odnoga szlaku prowadząca do miejsca widokowego. Dodatkowo, tuż obok znajduje się tablica z wizerunkiem sowy. Tam też zaczyna się również ścieżka dydaktyczna, także prowadząca na szczyt góry.

Do punktu widokowego możemy też dojechać samochodem od strony Zawór i pozostawić samochód na uboczu, po czym przejść kilkanaście metrów pieszo.

Polityka Prywatności Mapa strony Kontakt Deklaracja dostępności