A
A+
A++
Logo Zwiedzaj kaszuby

WYZNACZ TRASĘ SWOJEJ WYCIECZKI

Dodaj atrakcje, które chcesz zobaczyć i sprawdź swoją trasę wycieczki

TWOJA WYCIECZKA

Sierakowice

W sierakowickim parku imienia Jana Pawła II znajduje się ołtarz pochodzący ze Mszy Świętej odprawionej przez papieża Polaka w Pelplinie podczas pielgrzymki do ojczyzny w roku dnia 6 czerwca 1999. Stalowa konstrukcja wyglądem nawiązuje do sieci rybackiej, którą podtrzymują w powietrzu dwa ptaki. To sentymentalne miejsce skłania do zadumy
i zastanowienia się życiem i światem zgodnie z nauczaniem papieża Jana Pawła II. Biegacze wyczynowi oraz miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni odwiedzić Sierakowice podczas popularnych biegów ulicznych ?Wokół Ołtarza Papieskiego?, które odbywają się w Dzień Papieski, który obchodzony co roku 16 października. Ołtarz znajduje się w bliskiej odległości od kościoła p.w. św. Marcina i w bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta.

W otoczeniu tego symbolu papieskich wizyt w rodzinnym kraju utworzono piękny ogród rekreacyjny, który w przyszłości stanie się parkiem. W planach mieszkańców miasta jest pomnik upamiętniający postać Jana Pawła II, który miałby stanąć w tej okolicy.

Polityka Prywatności Mapa strony Kontakt Deklaracja dostępności