A
A+
A++
Logo Zwiedzaj kaszuby

WYZNACZ TRASĘ SWOJEJ WYCIECZKI

Dodaj atrakcje, które chcesz zobaczyć i sprawdź swoją trasę wycieczki

TWOJA WYCIECZKA

ul. Żeromskiego 15,
83-320 Sulęczyno
+48 58 684 50 15
+48 691 992 588

https://lesnydwor.pl
recepcja@lesnydwor.pl

Leśny Dwór to obiekt z długimi tradycjami, mieszczący się w jednej z najpiękniejszych kaszubskich miejscowości ? Sulęczynie.

Został on wybudowany przez rodzinę Heidensteinów w 1704 roku, a początkowo stanowił jedynie środkową część obecnego budynku. Dopiero w XIX wieku, kiedy to majątkiem władali Łaszewscy, dobudowano boczne skrzydła. Po sprzedaży ziemi wraz z dworem państwu pruskiemu, grunty zalesiono, a w dworze umieszczono siedzibę nadleśnictwa. Tę samą funkcję budynek pełnił w XX wieku.

Później obiekt przekształcono w ośrodek wypoczynkowy, którym pozostał aż do 2014 roku. Organizowany tutaj w ostatni weekend lipca od 1995 roku festiwal ?Jazz w lesie? ma już ustaloną renomę, koncertowali tutaj najwybitniejsi przedstawiciele tego gatunku muzyki, może się też poszczycić rzeszą wiernych fanów. Przedsiębiorstwo budowlane PB Górski wykupiło Leśny Dwór w 2015 roku z zamiarem utworzenia tutaj eleganckiego obiektu noclegowego na bazie zespołu pałacowo-dworskiego. Po prestiżowym Hotelu Quadrille Relais & Châteaux w Gdyni przyszedł czas na kolejne miejsce z duszą, otoczone naturą, będące oazą spokoju i wytchnienia.

Lokalizacja w samym centrum tzw. Szwajcarii Kaszubskiej, w pięknych okolicznościach przyrody sprawia, iż jest to idealna przestrzeń na zorganizowanie niebanalnej ceremonii zaślubin czy też wspaniałego przyjęcia weselnego ? w malowniczej scenerii i z dodatkowymi atrakcjami na łonie natury. Poza tą główną działalnością weselną w Leśnym Dworze będą odbywać się także imprezy okolicznościowe, szkolenia, konferencje czy pobyty integracyjne.

W wielkim skrócie Leśny Dwór to :

  • dwa połączone ze sobą budynki: Dwór i Oficyna,
  • dwie sale mogące pomieścić odpowiednio 200 i 80 osób,
  • 87 miejsc noclegowych (97 z dostawkami),
  • restauracja Biôłi Trus siostrzana względem Białego Królika w Gdyni, ze wspólnym Chef Patron ? Marcinem Popielarzem, oferująca kuchnię regionalną w tradycyjnym wydaniu oraz komplementarne usługi kateringowe w obrębie Pomorza,
  • rozległy, zjawiskowy plener w samym sercu Kaszub,
  • bogata propozycja dodatkowych atrakcji takich jak: kryty basen, kręgle, kajaki, łódki, wędkarstwo,
  • strefa wodna z dostępem do Jeziora Węgorzyno,
  • przestrzeń pod namiot czy scenę etc.
  • wiata grillowa z ogniskiem.
Polityka Prywatności Mapa strony Kontakt Deklaracja dostępności