A
A+
A++
Logo Zwiedzaj kaszuby

WYZNACZ TRASĘ SWOJEJ WYCIECZKI

Dodaj atrakcje, które chcesz zobaczyć i sprawdź swoją trasę wycieczki

TWOJA WYCIECZKA

Trasy w okolicach Chmielna

data: 2013-07-22

Mapa z zaznaczonymi trasami NW.

Trasa nr 1 (Łapalice)

Pierwszy etap trasy o długości ok. 2,2 km przemierzamy ulicą Grzędzickiego, a dalej ulicą Grodzisko. Tu należy zachować szczególną uwagę na przejeżdżające samochody. Mijamy kąpielisko gminne nad jeziorem Kłodno, usytuowane po obu stronach ulicy ośrodki wypoczynkowe i dochodzimy do końca ulicy asfaltowej gdzie skręcamy w lewo. Na pierwszym rozdrożu trzymamy się lewej strony, maszerując wzdłuż Jeziora Rekowskiego. Po pokonaniu ok. 1 km skręcamy ostro w prawo w kierunku Zamku w Łapalicach, w wąską ścieżkę leśną, pokonując znaczne wzniesienie. Odcinek ten mierzy około 300 m. Kiedy dotrzemy do szerokiej drogi leśnej, skręcamy w lewo i tu, poruszając się prosto dochodzimy do Zamku w Łapalicach. W tym miejscu skręcamy w prawo i idziemy dalej leśną drogą. Po ok. 400 m skręcamy ostro w prawo, pokonując niewielkie wzniesienie. Maszerujemy przez ok. 1 km napotykając skrzyżowanie leśnych dróg. Dalej idziemy prosto i docieramy do skrzyżowania Kosy ? Chmielno (po 600 m). Skręcamy w prawo i poruszamy się w stronę Chmielna, podążając według oznakowań. Powracamy tą samą drogą od ulicy Grodzisko do punktu wyjścia.

 


Punkt wyjścia:

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Gryfa Pomorskiego 20

Poziom trudności:

trudna

Długość szlaku:

10.3 km

Rodzaj dróg:

45 % drogi asfaltowe, płyty betonowe, 55 % drogi leśne

Czas przejścia:

2 h


Trasa nr 2 (przez Zawory)

Pierwszy etap trasy o długości ok. 2,2 km przemierzamy ulicą Grzędzickiego a dalej ulicą grodzisko (razem z czerwonym szlakiem NW). Mijamy kąpielisko gminne nad jeziorem Kłodno, usytuowane po obu stronach ulicy ośrodki wypoczynkowe, dochodząc do końca ulicy asfaltowej. W tym miejscu skręcamy w lewo. dochodzimy do rozwidlenia szlaków i idziemy prosto pokonując dość znaczne wzniesienie ciągnące się przez ok. 300 m. docieramy do kamiennego słupka kierującego na zawory, skręcamy w prawo i maszerujemy w stronę wsi. Wychodzimy z lasu i poruszamy się dalej ścieżką wzdłuż pól. Mijamy górę tamową, kapliczkę przydrożną i idziemy prosto. Przechodzimy koło krzyża, mijamy zabudowania gospodarskie, podziwiając piękne widoki na jezioro Kłodno. Ponownie wchodzimy do lasu i zgodnie z oznaczeniami skręcamy w prawo, schodząc ostro w dół wąską ścieżką. docieramy do drogi Zawory ? Chmielno prowadzącą wzdłuż jeziora Kłodno po czym skręcamy w prawo. Poruszamy się bitą drogą przez około 800 m i docieramy do ulicy grodzisko, powracając do punktu wyjścia tą samą drogą.

 


Punkt wyjścia:

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Gryfa Pomorskiego 20

Poziom trudności:

średnia

Długość szlaku:

7.3 km

Rodzaj dróg:

63 % drogi asfaltowe, płyty betonowe, 37 % drogi leśne

Czas przejścia:

1.5 h


Trasa nr 3 (Jezioro Raduńskie)

Marsz rozpoczynamy przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i rekreacji. Przechodzimy przez rynek, mijamy Urząd gminy i wchodzimy w ul. Bukowskiego. Poruszamy się nią do końca i skręcamy w lewo przy krzyżu. Dość długi odcinek trasy, liczący ok. 2 km przemierzamy prosto trzymając się lewej strony drogi. Docieramy do miejscowości Węgliska i nadal kierujemy się prosto, mijamy krzyż i po chwili dochodzimy do rozdroża (tu znajduje się kierunkowskaz na Stadninę Admirał). Maszerujemy w prawo poruszając się dalej prosto polną drogą, schodzącą ostro w dół w kierunku Jeziora Raduńskiego. Po lewej możemy podziwiać widoki na Jezioro Raduńskie. Dochodzimy do krzyża, który znajduje się po prawej stronie i skręcamy ostro w lewo. Maszerujemy dalej prosto w stronę Chmielna. Docieramy do drogi głównej, skręcamy w lewo i chodnikiem wracamy do Gminnego Ośrodka Kultury.

 


Punkt wyjścia:

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Gryfa Pomorskiego 20

Poziom trudności:

średnia

Długość szlaku:

7.5 km

Rodzaj dróg:

75 % drogi asfaltowe, płyty betonowe, 25 % drogi leśne

Czas przejścia:

1.5 h


*informacja udostępniona przez Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby
Polityka Prywatności Mapa strony Kontakt Deklaracja dostępności