A
A+
A++
Logo Zwiedzaj kaszuby

WYZNACZ TRASĘ SWOJEJ WYCIECZKI

Dodaj atrakcje, które chcesz zobaczyć i sprawdź swoją trasę wycieczki

TWOJA WYCIECZKA

Trasy w okolicach Kartuz

data: 2013-07-23

Mapa z zaznaczonymi trasami NW.

Trasa nr 1 (przez Bilowo)

Wychodzimy z parkingu przy Ławce Asesora, skręcamy w prawo, przechodzimy drogą asfaltową ok. 600 m i ponownie skręcamy w prawo. Dalej maszerujemy szeroką drogą leśną, pokonując lekkie wzniesienie. Po przejściu odcinka liczącego ok. 1 km dochodzimy do drogi asfaltowej Kartuzy ? Kosy (do zielonego szlaku NW). Skręcamy w lewo pokonując kolejny, 1,1 km odcinek i dochodzimy do rozwidlenia dróg w Kosach. Jest to miejsce, w którym rozchodzą się szlaki: zielony i żółty. Zgodnie z oznaczeniem szlaku żółtego idziemy prosto. Po przejściu 800 m docieramy do kolejnego rozwidlenia dróg kierując się w stronę Leśniczówki Bilowo (lekko w lewo). Pokonując spore wzniesienie napotykamy kolejne skrzyżowanie, na którym skręcamy w prawo. Trzymając się oznaczeń idziemy prosto przez około 1,4 km i tu skręcamy ponownie w prawo. Idąc lasem szlak żółty łączy się ze szlakiem zielonym, który prowadząc wśród zabudowań w Kosach powraca do Kartuz.

 

Punkt wyjścia:

Punkt widokowy Ławka Asesora przy ul. Chmieleńskiej

Poziom trudności:

średnia

Długość szlaku:

8.4 km

Rodzaj dróg:

55% drogi asfaltowe, 45% drogi leśne

Czas przejścia:

2 h

Trasa nr 2 (w kierunku Smętowa Chmieleńskiego)

Marsz rozpoczynamy kierując się w prawą stronę i po przejściu 700 m ulicą asfaltową dochodzimy do drogi głównej Kartuzy ? Złota Góra i tu skręcamy w lewo, a następnie od razu w prawo w szeroką drogę leśną w kierunku Smętowa Chmieleńskiego. Przez kolejne 3,3 km idziemy prosto, mijając rozwidlenia. Na dużym rozdrożu (na 4 km trasy) skręcamy w lewo w szeroką drogę bitą, zgodnie z oznaczeniami. W dalszym etapie trasy ? 1,8 km poruszamy się prosto lasem, następnie kierujemy się w lewo napotykając kolejną szeroką drogę leśną. Po przebyciu ok. 1,7 km docieramy na drogę Kartuzy ? Smętowo Chmieleńskie i skręcamy w prawo. Pokonujemy ok. 600 m, dochodzimy do drogi asfaltowej Kartuzy ? Złota Góra, przechodzimy na drugą stronę ulicy, (należy zachować szczególna ostrożność ? ruchliwa ulica) i powracamy według znaków NW do Ławki asesora.

 


Punkt wyjścia:

Punkt widokowy Ławka asesora przy ul. Chmieleńskiej

Poziom trudności:

średnia

Długość szlaku:

8.8 km

Rodzaj dróg:

15 % drogi asfaltowe 85 % drogi leśne

Czas przejścia:

2 h

 

Trasa nr 3 (przez Kosy)

Po wyruszeniu z punktu wyjścia kierujemy się w stronę miejscowości Kosy. Pierwsze dwa kilometry pokonujemy mało uczęszczaną ulicą asfaltową (wzdłuż niebieskiego szlaku rowerowego) do miejscowości Kosy. Wieś przemierzamy wzdłuż zabudowań dochodząc do rozwidlenia dróg, na którym skręcamy w prawo. Następny 700 m odcinek prowadzi nas płytami betonowymi. Mijamy ostatnie zabudowania i wchodzimy lekko pod górkę do lasu (cały czas wzdłuż niebieskiego szlaku rowerowego). Po przejściu odcinka 1,5 km lasem na rozwidleniu dróg kierujemy się prosto (w lewo odchodzi szlak żółty NW). Po przemierzeniu 700 m dochodzimy do krzyżówki dróg leśnych i skręcamy w prawo. Pokonując 1 km, docieramy do zielonego szlaku rowerowego i skręcamy w lewo. Po przejściu 700 m od ostatniego rozwidlenia podążamy na wprost (szlak rowerowy skręca w lewo). Dalej kierujemy się leśną drogą w kierunku Kartuz (wzdłuż trasy biegnie również czerwony szlak pieszy). Ostatni 1,1 km odcinek przemierzamy lekko podmokłym terenem, dochodząc do ulicy Chmieleńskiej, skręcamy w prawo i po przejściu 200 m wracamy do punktu wyjścia.

 

 

 


 

Punkt wyjścia:

Punkt widokowy Ławka asesora przy ul. Chmieleńskiej

Poziom trudności:

średnia

Długość szlaku:

8.2 km

Rodzaj dróg:

35 % drogi asfaltowe 65 % drogi leśne

Czas przejścia:

2 h

*informacja udostępniona przez Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby

 

Polityka Prywatności Mapa strony Kontakt Deklaracja dostępności