A
A+
A++
Logo Zwiedzaj kaszuby

WYZNACZ TRASĘ SWOJEJ WYCIECZKI

Dodaj atrakcje, które chcesz zobaczyć i sprawdź swoją trasę wycieczki

TWOJA WYCIECZKA

Trasy w okolicach Sulęczyna

data: 2013-07-23

Mapa z zaznaczonymi trasami NW.


Trasa nr 1 (dookoła Sulęczyna)

Trasa rozpoczyna się przed Ośrodkiem ?Leśny Dwór? w Sulęczynie. Jej początek biegnie wzdłuż ścieżki przyrodniczej ?Wokół jeziora Węgorzyno?. Przechodzimy przez teren Ośrodka. Poruszamy się leśną drogą, prawym brzegiem jeziora. Pokonując wzniesienie, po przejściu ok. 400 m, dochodzimy do punktu widokowego na jezioro Węgorzyno. Następnie kierujemy się drogą wzdłuż brzegu jeziora (na rozwidleniu lekko w lewo), pokonujemy odcinek ok. 1,4 km i dochodzimy do ulicy asfaltowej Kartuzy ? Sulęczyno. Przechodzimy na drugą stronę, wchodzimy do lasu i od razu skręcamy w lewo, w ścieżkę biegnącą wzdłuż ulicy. Maszerujemy ok. 150 m i dochodzimy do drogi wyłożonej płytami. Tu skręcamy w prawo i poruszamy się wzdłuż prawego brzegu jeziora Guścierz Mały. Przemierzamy 200 m, po czym schodzimy z drogi wyłożonej płytami i kierujemy się w lewo, wzdłuż jeziora, szeroką drogą leśną. Po przejściu 1,2 km na kolejnym rozwidleniu skręcamy lekko w prawo. Następnie idąc cały czas tą drogą, (ok. 400 m) pokonujemy wzniesienie i dochodzimy do szerokiej drogi leśnej, skręcając w prawo. Teraz droga prowadzi w kierunku Sulęczyna (odcinek o długości ok. 1,3 km). Wychodzimy z lasu, dochodzimy do ul. Grzybickiej w Sulęczynie i skręcamy w prawo. Schodzimy w dół do skrzyżowania, następnie kierujemy się w prawo w kierunku Kartuz. Maszerujemy ok. 150 m chodnikiem, po czym skręcamy w lewo w ulicę Zielona Droga. Po 500 m dochodzimy do ulicy Żeromskiego, skręcamy najpierw w lewo, a następnie w prawo, do Ośrodka ?Leśny Dwór?.

 


Punkt wyjścia:

Ośrodek ?Leśny Dwór? przy ul. Żeromskiego 15

Poziom trudności:

łatwa

Długość szlaku:

5.6 km

Rodzaj dróg:

15 % drogi asfaltowe 85 % drogi leśne

Czas przejścia:

1 h


Trasa nr 2 (przez Ostrowite)

Trasa rozpoczyna się przed Ośrodkiem ?Leśny Dwór? w Sulęczynie. Jej początek biegnie wzdłuż ścieżki przyrodniczej ?Wokół jeziora Węgorzyno?. Przechodzimy przez teren Ośrodka. Poruszamy się leśną drogą, prawym brzegiem jeziora. Pokonując wzniesienie, po przejściu ok. 400 m, dochodzimy do punktu widokowego na jezioro Węgorzyno. Następnie kierujemy się drogą wzdłuż brzegu jeziora (na rozwidleniu lekko w lewo), pokonujemy odcinek ok. 1,4 km i dochodzimy do ulicy asfaltowej Kartuzy ? Sulęczyno. Przechodzimy na drugą stronę, wchodzimy do lasu i od razu skręcamy w lewo, w ścieżkę biegnącą wzdłuż ulicy. Maszerujemy ok. 150 m i dochodzimy do drogi wyłożonej płytami. Tu skręcamy w prawo i poruszamy się wzdłuż prawego brzegu jeziora Guścierz Mały. Pokonujemy kolejny, 200 m odcinek i schodzimy z drogi wyłożonej płytami kierując się w lewo wzdłuż jeziora szeroką drogą leśną. Maszerujemy 1,2 km, po czym na kolejnym rozwidleniu skręcamy lekko w prawo. Idziemy cały czas tą drogą (ok. 400 m), pokonujemy wzniesienie i dochodzimy do szerokiej drogi leśnej, skręcając w lewo (w tym miejscu rozchodzą się szlaki żółty i czerwony). Przez kolejny 1,6 km odcinek idziemy cały czas prosto szeroką piaszczystą drogą, dochodzimy do zabudowań, kierujemy się lekko w prawo. Po przejściu kolejnych 500 m, na skrzyżowaniu dróg leśnych (przy krzyżu), skręcamy w prawo, a następnie prosto szeroką drogą leśną dochodzimy do kolejnego skrzyżowania dróg (po 400 m przy krzyżu). Ponownie skręcamy w prawo i po 100 m w lewo. Pokonując kolejne 2 km, idziemy cały czas prosto lasem zgodnie z oznaczeniem szlaku, mijając kilka rozwidleń dróg. Dochodzimy do ulicy, skręcamy w prawo w kierunku Sulęczyna i od razu wchodzimy w las, skręcając mocno w prawo, w leśną drogę. Po przejściu 1,6 km dochodzimy do zabudowań letniskowych, skręcamy w lewo. Pokonujemy kolejne wzniesienie i kierujemy się do wsi Sulęczyno. Dochodzimy do drogi asfaltowej, skręcamy w prawo i wzdłuż ulicy schodzimy w dół do skrzyżowania Bytów ? Kartuzy. Razem z żółtym szlakiem wracamy do Ośrodka ?Leśny Dwór?.

 


Punkt wyjścia:

Ośrodek ?Leśny Dwór? przy ul. Żeromskiego 15

Poziom trudności:

trudna

Długość szlaku:

11.4 km

Rodzaj dróg:

10 % drogi asfaltowe 90 % drogi leśne

Czas przejścia:

2.5 h


Trasa nr 3 (przez Bukową Górę)

Wychodząc z Ośrodka ?Leśny Dwór? skręcamy w lewo i poruszamy się wzdłuż ulicy Żeromskiego (około 1,4 km). Mijamy przesmyk pomiędzy jeziorami Węgorzyno i Guścierz Mały i skręcamy w lewo w kierunku Bukowej Góry. Tu czeka nas pokonanie około 1,4 km szeroką drogą biegnącą lasem, a następnie wśród pól uprawnych. Docieramy do miejscowości Bukowa Góra i skręcamy lekko w prawo. Po przejściu 200 m, na skrzyżowaniu dróg skręcamy w lewo. Na następnym rozwidleniu dróg (po 400 m) idziemy prosto. Na odcinku około 1 km napotykamy kolejne rozdroża, trzymając się prawej strony podążamy według oznaczeń, podziwiając widoki na jezioro Węgorzyno i panoramę Sulęczyna. Mijając gospodarstwa maszerujemy prosto przez około 800 m docierając do krzyżówki dróg na której skręcamy w prawo w kierunku Bukowej Góry. Do wsi mamy jeszcze do pokonania 900 m. Przechodzimy przez wieś i dochodzimy do miejsca, w którym kończy się pętla naszego szlaku i powracamy do Sulęczyna.

 


Punkt wyjścia:

Ośrodek ?Leśny Dwór? przy ul. Żeromskiego 15

Poziom trudności:

trudna

Długość szlaku:

9.5 km

Rodzaj dróg:

20% drogi asfaltowe 80% drogi leśne

Czas przejścia:

2 h


*informacja udostępniona przez Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby
Polityka Prywatności Mapa strony Kontakt Deklaracja dostępności